مرتفع ترین پرنده ها جهان را بهتر بشناسید!

مرتفع ترین پرنده ها جهان

پرندگانی که که به دلیل پرواز در ارتفاعاتع به مرتفع ترین پرنده ها شناخته می شوند.
پرواز کردن نظیر یک پرنده , رویای هر انسانی است . ولی ما نیز هواپیما داریم و میتوانیم در آسمان ها پرواز کنیم ولی برخی از پرندگان می‌باشند که ارتفاع دوچندان بالاتری از هواپیما میگیرند . درین قسمت  10 گزینه از مرتفع ترین پرواز های پرنده ها را به شما معرفی خوا‌هیم کرد .

کرکس آند _ 4572 متر
این کرکس آمریکایی , یک پرنده است که در فراز افق های آمریکای جنوبی پرواز می نماید . این پرنده تقریبا بزرگ است و بیش تر از 15 کیلو وزن دارااست و تقریباً مرتفع ترین پرنده عالم به حساب آورده می شود و شیفته این است که در باد پرواز نماید .

لک لک سپید _ 4876 متر
لک لک سپید گردن تقریبا بلندی داراست که ارتفاع آن به یک متر نیز میرسد . معمولاً در نواحی گرم و آسیای مرکزی و غربی زندگی می نماید . این لک لک ها پرنده ها مهاجر بسیار قدرتمندی می‌باشند و فصل‌زمستان را در نواحی مرطوب آفریقا زندگی می نمایند .

پرنده نوک دراز آبی رنگ _ 6096
این پرنده ی مهاجر بسیار توانا است . منقار زیاد بلندی دارااست و معمولاً در آلاسکا و نواحی سرد استرالیا و نیوزلند معاش می نماید و به بلندترین ارتفاع گیر مهاجر فارغ از توقف مشهور است .

 

مرتفع ترین پرنده مانند پرنده نوک دراز

 

مرغابی وحشی _ 6400 متر
مرغابی وحشی یک پرنده مهاجر در آمریکای شمالی و اروپا است . راز وی سبز رنگ است و منقار رنگ زرد روشن داراست . پیشین از آغاز فصل‌زمستان به نواحی جنوبی می‌رود که در آن دمای هوا عادی است . به طور معمول دربین 300 تا 1200 متر اوج می‌گیرد ولی سوابق پرواز در طول 6400 متری را نیز داشته است .

لاشخور ریش دار _ 7315 متر
لاشخور ریش دار بخشی از اشکال بزرگ لاشخور است که در نواحی کوهستانی اروپای جنوبی بومی است و می‌تواند تا ارتفاع دوچندان زیادی را با وزن فی مابین 5 تا 7 کیلو گرم پرواز نماید . بال و پر های این پرنده زیاد قوی و بزرگ می‌باشند و آن را به فراز قله های بلند میرساند .

زاغ آلپ _ 8077 متر
این پرنده سایز نسبتا معمولی داراست و بر نوک کوه ها پرواز می نماید . محل زندگی آن نیز قله های کوهستانی اروپای جنوبی و آسیای مرکزی است . رنگ آن معمولاً زردرنگ است و منقاری به زردرنگ روشن دارااست . آشیانه آن هم جزو مرتفع ترین آشیانه پرنده ها در دنیا به حساب آورده می شود .

قوی فریاد کش _ 8229
این پرنده یک مهاجر بزرگ است که در چمنزارها و دریاچه ها نیز معاش می نماید . گردن زیاد بلندی دارااست , منقار وی زردرنگ و سیاه است و در زمستان به دانمارک , آلمان و بریتانیا مسافرت می نماید .

غاز پیشانی سپید _ 8839 متر
این پرنده مهاجر میتواند تا طول بیش تر از 8000 متری نیز پرواز نماید که فراتر از کوه اورست است . معمولاً بومی آسیای مرکزی است که به راحتی بر قله های هیمالیا پرواز می نماید که در آن دمای هوا به شدت پایین است . این پرنده گنجایش ریه فراوان بالایی نسبت به اشکال دیگر غازها و پرنده ها دارااست و سلول های خونی وی مضاعف دوچندان میباشند .

اردک ماهیخوار عادی _ 10058 متر
این پرنده دومی پرنده مرتفع در دنیا می‌باشد که قادر است بر فراز هیمالیا پرواز نماید که در نوالی اروپا و آسیا معاش می نماید و سایز آن چیزی در میان 1 . 8 و 2 . 4 متر است و شکل آن حین پرواز مشابه به حرف V است .

کرکس راپل گریفون _ 11277 متر
اسم این پرنده تحت عنوان مرتفع ترین پرنده عالم به ثبت رسیده است و بر فراز قله ها پرواز می نماید که فشار هوا در آن زیاد کم است ولی به دلیل وجود ریه های توانمند , دم‌وبازدم را در طول بالا برای وی راحت تر می نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *